понеділок, 3 грудня 2018 р.


 ВІЛ і СНІД – це біда не однієї людини, не однієї нації, не однієї країни. СНІД представляє загрозу для всіх нас. Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. 1 грудня в усьому світі відзначають день боротьби зі СНІДом.  Не залишаються осторонь цієї проблеми учнівський та педагогічний колективи нашої школи. 03.12.2018 року в ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ст..»  учнями 9 –А класу, класний керівник Федак Г.Л. (директор Сидорак М.М.) була проведена тематична  лінійка  присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

         Також відбулася акція «Червона стрічка», яка проходила під девізом « СНІДу – ні”. Вона проводилась між учнями 9-11 класів . Всі небайдужі школярі мали нагоду вшанувати пам’ять про людей, померлих від СНІДу, виготовивши та прикріпивши до серця червоні стрічки, (символ нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу). Акція проведена з метою усвідомлення небезпеки, яку несе СНІД, і для того, щоб зробити все можливе аби уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної хвороби, бо СНІД може увійти практично в кожен дім і в кожну сім'ю. І всім треба пам'ятати, що єдина людина, хто може нас врятувати від СНІДу, – це ми самі.




















вівторок, 13 листопада 2018 р.

МО учителів біології, хімії,екології та основ здоров’я

   12 листопада в ОЗ "Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІст." пройшов майстер-клас на тему "Формування ключових компетентностей шляхом використання особистісно зорієнтованого навчання" (вчитель біології Федак Г.Л.)
          Життя висунуло суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі і нестандартні рішення. Одним із шляхів оновлення змісту освіти й узгодження його з потребами сучасності є орієнтація на формування компетентностей та створення ефективних механізмів їх впровадження через навчально – виховний процес у школі.В сучасній методиці  і практиці навчання біології  все більше уваги приділяється оптимальному сполученню різноманітних форм і  методів навчання . Це дозволяє більш ефективно вирішувати навчально - виховні завдання, максимально врахувати особливості  змісту біологічних курсів, вікові особливості учнів, розумне поєднання  раціонального та емоційного у викладанні  та навчанні. В сучасній методиці  і практиці навчання біології  все більше уваги приділяється оптимальному сполученню різноманітних форм і  методів навчання . Це дозволяє більш ефективно вирішувати навчально - виховні завдання, максимально врахувати особливості  змісту біологічних курсів, вікові особливості учнів, розумне поєднання  раціонального та емоційного у викладанні  та навчанні.                                                                                                                                             Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти вимагає будувати навчально-виховний процес на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів. Особистісно зорієнтований підхід до навчання забезпечує розвиток академічних, соціокультурних, соціально-психологічних та інших здібностей учнів, діяльнісний спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичних ситуаціях, а компетентнісний сприяє формуванню ключових, загально - предметних і предметнихкомпетентностей.  
   Питання формування ключових компетентностей  були детально розглянуті на майстер-класі. Галина Львівна поділилася досвідом своєї роботи, продемонструвала нові форми роботи "Кластер", діаграма Вена, метод проектів та їх практичне застосування на уроках біології.




                                                                                                                        

четвер, 23 серпня 2018 р.



 Розв’язання актуальних нині соціальних, економічних, екологічних, морально-етичних проблем, як от збереження довкілля, здоров’я людей, життя на Землі, здійснюється на основі біологічних, екологічних та хімічних знань. Біологічна ,екологічна та хімічна освіта наділена значним потенціалом у формуванні світогляду людини нового тисячоліття, зокрема завдяки відкриттям у пізнанні живого. Ці та інші проблеми було розглянуто 23 серпня  на  засіданні МО учителів біології, хімії, екології та основ здоровֺ’я, яке відбулося у ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1І-ІІІст.».
         Керіником  МО Федак Г.Л. було проведено аналіз роботи МО за 2017-2018н.р.,у презентації висвітлено  позитивні аспекти роботи, вказано на недоліки. Особливу увагу було звернуто на конкурси та акції Львівського обласного еколого-натуралістичного центру та участь у них членів МО.
         Учителі біології, хімії, екології та основ здоровֺ’я ознайомилися  з методичними рекомендаціями щодо викладання предметів у наступному навчальному році, проаналізували вимоги навчальних програм, обговорили шляхи їх реалізації у 2018-2019 навчальному році.
       Учителі обмінялися думками щодо роботи МО.  Було складено і узгоджено план роботи на наступний навчальний рік.





пʼятниця, 18 травня 2018 р.




17 травня 2018 року ЛОЦЕНТУМ провів  очний тур Форуму юних екологів Львівщини «Дотик природи-2018» з нагоди 100-річчя позашкільної освіти в Україні.
ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІст.» представила учениця 11-Б класу Калужна Роксолана, науковий керівник вчитель біології Федак Г.Л. Роксолана представила наукову роботу в номінації "Зоологія" на тему "Екологія іспанського слизняка". В своїй роботі учениця описала  проблему, яка виникла  у нашому місті, а саме інвазія виду-шкідника на терени  міста Мостиська та проаналізувала основні способи боротьби з ним.  


Калужна Роксолана посіла ІІІ місце  у своїй номінації. Вітаємо!!! 


середа, 16 травня 2018 р.

Молитва
Є в мене найкраща на світі матуся.
За неї до тебе, Пречиста, молюся,
 Молюся устами, молюся серденьком
До тебе, Небесна Ісусова Ненько.
 Благаю у тебе дрібними словами
Опіки і ласки для любої мами.
Пошли їй не скарби, а щастя і долю,
Щоб дні їй минали без смутку, без болю.
Рятуй від недуги матусеньку милу,
Даруй їй здоров'я, рукам подай силу,
Щоб вивела діток у світ та й у люди,
 Щоб мною раділа – пишалась усюди.
За це ми складаєм в молитві долоні
До тебе, Царице, на сонячнім троні.
    Саме такі слова промовляли учні 8-А класу на святі до Дня матері, яке трошки з запізненням, пройшло у класі. Діти промовляли ніжні слова в адресу своїх матерів, а Настя Терендій, у супроводі  гітар (Фединський Назар, Заяць Андрій) заспівала пісню Кузьми Скрябіна "Мам". Дацко Олеся подарувала музичний дарунок на скрипці. Зворушив усіх присутніх кліп, головними героями у якому були діти класу разом зі своїми мамами.

пʼятниця, 27 квітня 2018 р.


Чорнобиль не має минулого часу
    26 квітня у ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів» (директор школи Сидорак М.М) учні 8-А класу, класний керівник Федак Г.Л., провели загальношкільний захід до 32 річниці Чорнобильської  катастрофи.
   Чорнобиль... Мертва зона... Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово руйнуються хати. Разом із ними руйнуються, зникають неповторні цінності поліської давнини.
Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про тисячі загиблих людей, особливо молодих, які помирають повільно, але в тяжких муках. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе вадами у новонароджених. 
 О Боже Великий, наш Боже, наш Боже!
Дай певність на радість, умнож наші сили,
Аби підняли ми обпалені крила,
Щоб швидше минувся час
лиха й випроби,
Щоб змився дощами пекельний
Чорнобиль... 





вівторок, 13 березня 2018 р.

 13 березня, у Мостиському ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів Федак Г.Л., вчителем біології та хімії  був проведений інтегрований урок  "Проблеми підліткового віку у дівчаток". На урок була запрошена підлітковий лікар-гінеколог Юник І.Я., матері та дівчатка 7 та 8 класів. Лікар розповіла про типові проблеми, які виникають у цьому віці, доступно  розповіла про складні процеси, які проходять в організмі дівчинки у цей час,звернула увагу на засоби гігієни.
      Особливу увагу лікар приділила розповіді про міжнародну програму вакцинації підлітків проти деяких захворювань, зокрема раку шийки матки.Дівчатка отримали вичерпні відповіді на запитання, які їх хвилюють.
       Такі профілактичні бесіди, зустрічі з медиками-фахівцями дають змогу запобігати багатьом хворобам, які пов'язані з статевими сферою. В майбутньому це дасть можливість  народити і виховати здорових дітей.


понеділок, 12 березня 2018 р.


Встань,поете ,подивися

на поля просторі,
колоситься там пшениця,
наче синє  море.
Україна твоя вільна,
вже панів немає,
і народ наш український
сам шлях обирає.
І в сім’ї народів славних,
в сім’ї вольній, новій
тебе згадує ,поете,
незлим тихим словом!
Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Можливо, Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад. Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

  У ці дні в Мостиському ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів  проходять заходи до Шевченківської річниці, присвячені його великому творчому шляху та неоціненному доробку Великого Кобзаря.
  З  урочистої лінійки, присвяченої Тарасу Шевченку ми розпочали нашу роботу у цьому тижні. Учні 8-А класу читали вірші Великого Кобзаря, а також поезії про нього, про його полум’яне слово, яке ніколи не залишить нас байдужими.
     Сьогодні, 12 березня, у нашій школі, ми підвели підсумки міжнародної природознавчої гри "Геліантус", яка відбулася у листопаді місяці 2017 року. Честь нашої школи захищали 26 учнів молодших , середніх і старших класів.Учасники гри показали хороші результати. Ми отримали Дипломи ІІІ ступеня, Грамоти з біології, хімії, георгафії, Дипломи переможців у початковій школі.Гарно проявили себе Шеремета Василина, Гридинська Катруся, Гула Ангеліна,Джала Наталя, Бук Денис (3клас), Похила Богдан, Федаш Магдалина, Лаврись Уляна, Вакар Анастасія, Яцейко Максим (4клас),Федина Анастасія, Федина Тарас, Дуда Андрій, Макаревич Вікторія, Клюфас Назарій(5клас), Мусійовська Уляна, Дорош Ліза, Терендій Настя(8клас), Законтна Влада, Курант Оленка(9клас).
      Вітаємо наших переможців, бажаємо успіхів у навчанні!




понеділок, 19 лютого 2018 р.

      19 лютого у Мостиській ЗОШ №3 відбулося засідання ММО  вчителів біології, хімії та екології. Досвідом роботи ділилися Добрянська Н.В., учитель ЗЗСО №2 та Головач О.М., учитель Мостиської ЗОШ №3.
       Надія Василівна Добрянська знайомила присутніх з досвідом роботи з проблеми "Розвиток пізнавальної діяльності засобами  інтерактивних технологій". Ми отримали теоретичні знання з даної проблеми а також приклади практичного впровадження технологій інтерактивного навчання на різних етапах уроку. Учителі самі побували у ролі учнів, випробували різні методи навчання, визначили пріорітети для себе.
         Олександра Мирославівна  Головач розповіла про свій досвід роботи над темою "Залучення учнів до наукової діяльності".  Яку тему наукової роботи обрати? Як писати наукову роботу? Що повинно входити до основних частин роботи? На ці та інші питання ми отримали змістовні відповіді, які учитель підкріпила конкретними роботами своїх вихованців.
Олександра Мирославівна залучила  до оформлення наукової роботи членів ММО, щоб проілюструвати основні етапи написання.
           Учителі біології та хімії ствердили, що нова школа потребує нових підходів до навчання. Засідання ММО, на якому  продемонстровано  використання нових пройомів і методів ведення уроку мають велике практичне значення.